Єгипет починає заощаджувати: заборонено експорт борошна, макаронів та бобових

Світ

Уряд Єгипту запровадив заборону на експорт основних продуктів харчування, включаючи пшеницю, борошно, макаронні вироби, квасолю та сочевицю.

Таке рішення ухвалено на тлі бажання зберегти запаси продовольства в умовах російсько-української війни, пише ZAWYA.

Згідно з заявою уряду, заборона набирає чинності з 11 березня і, як очікується, триватиме три місяці.

Як зазначається, 60% імпорту пшениці Єгипту забезпечують Україна та Росія. Ці поставки здебільшого використовуються для забезпечення субсидованим хлібом понад 70 млн єгиптян.

Із самого початку війни єгипетський уряд запевняв громадськість, що запасів пшениці в країні вистачить на чотири місяці. Проте побоювання з приводу стрімкого зростання цін на пшеницю в усьому світі продовжують наростати, оскільки конфлікт продовжується. Минулого тижня пшениця, що торгується в Чикаго, підскочила більш ніж на 50%, досягнувши $13,40 за бушель. Тим часом європейська пшениця в Парижі побила черговий рекорд — €406 за тонну.

Раніше Генеральному управлінню Єгипту з постачання товарів (GASC), державному закупнику зерна, довелося скасувати два тендери на пшеницю через коливання цін. Тим часом країна намагається переорієнтуватися на пшеницю з Румунії. Задля диверсифікації імпорту Міністерство торгівлі також послабило обмеження щодо якості імпортної пшениці.

Ціни на несубсидований хліб у Єгипті вже зросли, чинячи додатковий тиск на споживачів, які вже борються зі зростаючими темпами інфляції.

AgroPortal.ua

0 коментарів