В Індії планують запустити виробництво бананових добрив

Світ

В Індії продемонстрували технологію післязбирального очищення бананових плантацій для компостування рослинних решток безпосередньо в ґрунті. Отриману органіку можна використовувати як альтернативу мінеральним добривам.

Про це йдеться на krishijagran.com.

Технологію, яка подрібнює залишки стебел бананів на крихітні шматочки, забезпечуючи їх компостування в ґрунті презентували в Центральному науково-дослідному інституті морського рибальства Кріші Віг’ян Кендра (KVK).

За даними Інституту, технологія очищає поле та готує його до наступного сезону, збільшуючи вміст органіки в ґрунті.

«Як правило, після збирання врожаю стебла з бананових плантацій викидають, створюючи середовище для розмноження шкідників і хвороб. Але подрібнення решток на крихітні шматочки після збирання, робить їх легко розчинними в ґрунті для компостування», — сказав Шиной Субраманян, керівник Інституту.

Загалом з 1 га бананової плантації можна отримати 30 т стебел. Використовуючи подрібнювач з приводом від трактора, за технологією Інституту KVK можна опрацювати до 4 т біомаси. 

«Правильно компостована бананова біомаса з площів 1 акр (0,4 га) може збільшити вміст органічної речовини в ґрунті на 0,1-0,2% та, разом з тим, зменшити потреби в мінеральних добривах на 16%», — додав фахівець.

Технологія була продемонстрована відповідно до програми центрального уряду Swachh Bharat Abhiyan, що означає: «створити багатство з відходів».

Наразі Інститут KVK працює над створенням силосу для молочних тварин із решток бананових стебел.

Нагадаємо, з Полтавщини вивезли на утилізацію близько 60 тонн небезпечних ЗЗР.

SuperAgronom.com

0 коментарів