У січні світові ціни на продовольство досягли максимуму з 2011 року

Світ

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО, що дозволяє щомісяця відслідковувати коливання світових цін на продовольчі товари, у січні збільшилось на 1,1% щодо грудня та досягло максимуму з квітня 2011 року — 135,7 пункту. Основною причиною зростання індексу стало подорожчання олії та молочних продуктів.

Найбільше - на 4,2% до 185,9 пункту - у січні зросло значення індексу цін на рослинні олії, воно досягло найвищого рівня за весь час спостереження, зазначає ФАО. Така динаміка була зумовлена ​​зростанням котирувань пальмової олії у зв'язку з низькими обсягами випуску у ключових країнах-виробниках та можливим скороченням експортної пропозиції до Індонезії.

Крім того, почали відновлюватись ціни на соєву олію. Причиною стали активні імпортні закупівлі, зокрема, з боку Індії. Також зростає вартість ріпакової та соняшникової олії внаслідок скорочення пропозиції та підвищення світового імпортного попиту. Збільшенню світових котирувань рослинних олій сприяло зростання цін на сиру нафту, йдеться в повідомленні ФАО.

Середнє значення індексу цін на зерно в січні зросло на 0,1%, при цьому зараз воно на 15,6% вище за показник січня 2021 року. У тому числі на 3,8% зросли ціни на кукурудзу через продовження посухи в Південній півкулі. М'ясо у січні 2022 року майже не побільшало в ціні, але за рік індекс піднявся на 17,3%. При цьому ціни на яловичину досягли чергового рекорду через те, що попит перевищував пропозицію. Вартість свинини не змінилась, а баранини та м'яса птиці, навпаки, знизилась.

Індекс цін на цукор став єдиним показником, що знизився у січні. Порівняно з груднем він зменшився на 3,1% на тлі сприятливих прогнозів виробництва у ключових країнах-експортерах — Індії та Таїланді — а також збільшення кількості опадів та зниження цін на етанол у Бразилії.

Значення індексу цін на молочну продукцію збільшилось на 2,4% у місячному вираженні та на 18,7% — у річному. Цей показник зростає вже п'ятий місяць поспіль, причому найбільше збільшились ціни на сухе знежирене молоко та вершкове масло. Серед причин експерти ФАО назвали скорочення експортної пропозиції із Західної Європи, невисокі обсяги виробництва молока в Океанії та дефіцит робочої сили на тлі пандемії.

agroinvestor.ru

0 коментарів