Прогноз: Після перемоги інвестиційні процеси в агро швидко активізуються

Торгівля, інвестиції

Якщо ризики інвесторів, викликані війною, суттєво зменшаться або й зникнуть повністю, інвестиційні процеси в сільському господарстві швидко активізуються. Адже додаткові вигоди агровиробників від зростання цін на продукцію перевищуватимуть впливи негативних чинників, що прискорюватиме окупність інвестицій.

Таку думку висловив провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки» Микола Кисіль.

Про це повідомляє прес-служба інституту, відмічаючи, що, за попереднім прогнозом, обсяг залучення капітальних інвестицій у сільське господарство у 2022 р. за реалістичним варіантом сценарію мав би скласти 72 млрд грн. Втім, додаткові ризики для інвесторів, що виникли після розв’язання росією війни проти України, змушують орієнтуватися на песимістичні варіанти прогнозу капітальних інвестицій у сільське господарство.

«Хоча порівняно з харчовою промисловістю воно буде зберігати свою інвестиційну пріоритетність. В умовах особливо високого для національних агроінвесторів рівня ризиків слід очікувати, що у 2022 р. вони на підконтрольних Україні територіях будуть спрямовувати свої інвестиційні ресурси переважно на просте відтворення основного капіталу, збереження наявних потужностей і вкладення у приріст оборотного капіталу», — зазначив Микола Кисіль.

AgroPortal.ua

0 коментарів