На Миколаївщині стартує унікальний проєкт розвитку аквакультури

Рибальство

На Миколаївщині стартує проект AQUABATOR — створення екосистеми розвитку аквакультури на Півдні України. Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської міської ради.

Як зазначається, проект реалізується Миколаївською міською радою, Галицинівською сільською радою, Центром підтримки бізнесу (в рамках Програми підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики України).

«За проектом на території Галицинівської територіальної громади збудують пілотну акваферму для вирощування форелі. З 2022 р. запрацює її цифровий двійник AQUABATOR.online», — йдеться у повідомленні. 

На порталі будуть доступними:

  • інноваційні розробки в області аквафармінгу;
  • відкрита база даних технологічних рішень для акваферм;
  • навчальна програма з запуску бізнесу в галузі аквакультури;
  • інформація про доступні програми та інструменти підтримки для мікро, малого та середнього бізнесу;
  • відкрита база даних доступних фінансових інструментів, запити на продукцію аквафермерства українських виробників;
  • пропозиції посівних\вихідних матеріалів від постачальників, інформаційні та аналітичні матеріали.
«У перспективі акваферма стане привабливим туристичним об’єктом. Тут планують проводити екскурсії та частувати гостей щойно приготованою фореллю. Наразі майже готове приміщення для розташування підприємства. На початку наступного року обіцяють приступити до активної фази проекту. Загалом за рік на аквафермі вирощуватимуть 5 тонн риби», — повідомили у міськраді.

Учасниками проекту можуть стати представники мікро, малого та середнього бізнесу, люди, зацікавлені у відкритті власної справи, вчені та науковці (у рамках AQUABATOR планують проводити дослідження та надавати консультації), експерти та представники навчальних закладів.

kurkul.com

0 коментарів