Конституційний Суд відклав розгляд закону про землю

Земля

Велика палата Конституційного Суду відклала до 8 лютого розгляд справи щодо конституційності закону про обіг земель сільгосппризначення через відсутність кворуму.

На засіданні 25 січня виконувач обов’язків голови КСУ Віктор Кривенко оголосив, що для проведення засідання необхідна присутність щонайменше 12 суддів із 18, повідомляє «Укрінформ».

«Для проведення засідання необхідно, щоб було 12 суддів. У Конституційному Суді з 15 травня 2019 року Верховна Рада не призначає одного суддю. Із 18 вересня 2019 року З’їзд суддів не призначає суддю. Двох суддів — Тупицького і Касмініна — без пояснень будь-яких причин державна охорона не пропускає у приміщення Конституційного Суду. Двоє суддів у відпустці і один суддя хворіє. Кворуму для проведення засідання Конституційного Суду немає», — сказав він.

У зв’язку з цим судді-доповідачі у даній справі Ігор Сліденко і Олександр Литвинов запропонували перенести розгляд справи на 10 год. 8 лютого, поінформував Кривенко.


Для довідки: 4 травня 2020 р. до Конституційного суду України надійшло перше подання щодо конституційності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення». На розгляді в КСУ знаходяться три конституційні подання народних депутатів, які стосуються конституційності земельної реформи.

28 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.


AgroPortal.ua


0 коментарів