В ООН оцінили значимість дрібних фермерських господарств у виробництві продовольства

Сільгосп продукція

П'ять із шести ферм в світі мають площу менше двох гектарів, вони обробляють лише 12% всіх сільськогосподарських земель, але виробляють приблизно 35% світового продовольства. Про це йдеться в дослідженні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Внесок дрібних землевласників в продовольче забезпечення в різних країнах помітно відрізняється: в Китаї його частка досягає 80%, а в Бразилії та Нігерії виражається невеликими однозначними числами.

«Вкрай важливо уникати використання виразів« сімейні фермерські господарства »та« дрібні фермерські господарства »в якості взаємозамінних термінів. Більшість сімейних ферм невеликі, але деякі з них великі, а є навіть дуже великі », - сказав Марко Санчес, заступник директора Відділу агропродовольчої економіки ФАО.

У 2014 році ФАО повідомляла, що з 570 млн ферм в світі 90% є сімейними господарствами і виробляють близько 80% світового продовольства.

За оновленими оцінками, в світі налічується близько 608 млн сімейних фермерських господарств, які займають від 70 до 80% сільськогосподарських угідь світу і виробляють близько 80% світових продуктів харчування в вартісному вираженні. Близько 70% всіх ферм, що займають всього 7% всіх сільськогосподарських земель, мають площу менше 1 га. Ще 14% ферм, що обробляють 4% земель, знаходяться в межах від 1 до 2 гектарів, і тільки 10% всіх ферм, що займають 6% землі, мають площу від 2 до 5 гектарів.

Найбільші ферми площею понад 50 гектарів, на які припадає 1% всіх ферм в світі, управляють більш ніж 70% сільськогосподарських угідь, при цьому майже 40% сільськогосподарських земель належать фермам площею понад 1 тис. Гектарів.

Розміри ферм зазвичай збільшуються зі збільшенням середнього рівня національного доходу: 99% фермерських господарств в країнах з високим рівнем доходу мають площу понад 5 га в порівнянні з 28% в країнах з низьким рівнем доходу.

У ФАО вважають, що знання структури фермерських господарств важливо для політиків, які прагнуть розробити державну політику і розвинути інвестиції в підтримку сімейних фермерських господарств для підвищення продуктивності дрібних землевласників і поліпшення умов життя в сільських районах.Додатково. Кабінет міністрів 21 квітня збільшив бюджетну субсидію для малих фермерських господарств з 3 тис. Грн до 5 тис. Грн на один гектар оброблюваних угідь (але не більше 100 тис. Грн на одне господарство), також розширено перелік порід корів, за які буде надаватися бюджетна дотація.

Кабмін схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель», повідомив народний депутат і постійний представник КМУ у Верховній Раді Василь Мокан.

За його словами, «пропонується вдосконалити правове регулювання відносин по консолідації земель шляхом визначення організаційно-правових основ консолідації, підстав, способів і порядку проведення консолідації».

Джерело

0 коментарів