Роботизоване рішення використовує машинний зір та штучний інтелект для автоматизації збору врожаю салату

Сільгосп продукція

Салат – цінна культура у Європі та США. Але нестача робочої сили ускладнює збирання врожаю цього цінного польового овоча, оскільки пошук достатньої кількості сезонної робочої сили для виконання зобов'язань щодо збирання врожаю є однією з найбільших проблем у цьому секторі. Крім того, оскільки інфляція заробітної плати зростає швидше за ціни виробників, маржа дуже мала.

В Англії фахівці з сільськогосподарських технологій та техніки працюють з IDS Imaging Development Systems GmbH (Оберзульм, Німеччина) над розробкою роботизованого рішення для автоматизації збирання салату. Команда працює над проектом, що фінансується Innovate UK, і включає експертів заводу з виробництва сільськогосподарської техніки Grimme, Центру Agri-EPI (Единбург, Великобританія), Університету Харпера Адамса (Ньюпорт, Великобританія), Центру машинного зору Західного університету. Англії (Брістоль) та двох найбільших виробників салатів у Великобританії, G's Fresh та PDM Produce.

Машинний зір та ІІ використовуються для визначення точної точки перетину на стеблі.

В рамках проекту існуюча техніка для прибирання цибулі-порею пристосована для підйому салату із землі та захоплення його між притискними стрічками. Зовнішнє або «обгорткове» листя салату буде механічно видалено, щоб оголити стебло. Потім машинний зір та штучний інтелект використовуються для визначення точної точки зрізу на стеблі, щоб акуратно відокремити головку салату.

«За словами колег із Salad Harvesting Services Ltd., дочірньої компанії G, процес розрізання айсберга є найбільш технічно складним етапом у процесі автоматизації», — пояснює фахівець із продажу продукції IDS Роб Уебб. «Прототип робота-прибирача, що створюється, включає камеру GigE Vision з сімейства uEye FA. Він вважається особливо міцним і тому ідеально підходить для складних умов. "Оскільки це зовнішнє застосування, тут потрібен корпус із захистом IP65/67", - зазначає Вебб.

Вибір упав на модель GV-5280FA-C-HQ з компактною 2/3″ CMOS-матрицею IMX264 із глобальним затвором від Sony.

«Датчик був обраний головним чином через його універсальність. Нам не потрібний повний дозвіл для обробки ІІ, тому чутливість можна збільшити за допомогою бінінгу. Більший формат сенсора означає, що ширококутна оптика також не потрібна», – резюмував вимоги Роб Уебб. У додатку датчик CMOS переконує чудовою якістю зображення, світлочутливістю і виключно широким динамічним діапазоном і забезпечує майже безшумні, контрастні 5-мегапіксельні зображення у форматі 5:4 зі швидкістю 22 кадри в секунду — навіть у додатках з мінливими умовами освітлення.

Широкий асортимент аксесуарів, таких як трубки для об'єктивів і кабелі, що тягнуться, так само міцні, як корпус камери і гвинти (8-контактний роз'єм M12 з X-кодуванням і 8-контактний роз'єм Binder). Ще одна перевага: вбудовані в камеру функції, такі як попередня обробка пікселів, LUT або гама, зводять до мінімуму потрібну потужність комп'ютера.

Прототип газонокосарки-робота буде використаний для польових випробувань в Англії ближче до кінця сезону 2021 року. «Ми раді брати участь у проекті і з нетерпінням чекаємо на результати. Ми переконані в його потенціалі для автоматизації та підвищення ефективності збирання врожаю салату не лише з точки зору компенсації нестачі сезонних робітників», - стверджує Ян Хартманн, керуючий директор IDS Imaging Development Systems GmbH.

Проблеми, що стоять перед сільськогосподарським сектором, справді складні. За прогнозом Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО), до 2050 року продуктивність сільського господарства має збільшитись майже на 50 відсотків порівняно з 2012 роком через різке збільшення чисельності населення. Таке очікування врожайності означає величезну проблему для сільськогосподарської галузі, яка все ще перебуває в зародковому стані з точки зору цифровізації в порівнянні з іншими секторами і вже під сильним тиском інновацій у зв'язку з кліматичними змінами та нестачею робочої сили.

Сільське господарство майбутнього засноване на мережевих пристроях та автоматизації. Камери – важливий будівельний блок, а штучний інтелект – центральна технологія. Інтелектуальні програми, такі як роботи-прибиральники, можуть зробити значний внесок.


0 коментарів