Назвали переваги й недоліки різної щепи для сушіння зерна

Сільгосп продукція

Сушіння зерна із використанням альтернативного палива стає все більш популярним. Елеваторне господарство «Агротехніка» поділилося своїм досвідом сушіння на щепі з сосни, енергетичної верби, а також пелетах.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» розповів начальник елеваторного господарства ТзОВ «Агротехніка» Андрій Глубіцький.

«У використанні щепи іноді виникають труднощі через фракцію – вона не завжди стабільна. Коли шматки завеликі, то шнек забивається й через це починає падати температура в теплогенераторі. У такому разі через 2-3 год ми помічаємо недосушування зерна й повертаємо його на повторне сушіння. Ми стабільно користуємося щепою з сосни власного виробництва. Її фракція становить приблизно 25-35 мм, що є оптимальним розміром і не провокує забивання шнека», – зазначає Андрій Глубіцький.

Недоліком щепи з сосни, за його словами, є її надмірна вологість у разі неправильної заготівлі. Через це вона зависає в приймальному бункері й утворюються дірки. Якщо оператор цього не помітить, то температура в теплогенераторі знову падає.

«Враховуючи ці моменти ми досягаємо лише 2/3 задекларованої продуктивності сушіння, незважаючи на те, що теплогенератор дає температуру 120, навіть 140 градусів. Однією з причин такої ситуації є вплив людського фактору. Тому для контролю температури в теплогенераторах ми плануємо встановити систему із звуковим сигналом, що сповіщатиме оператора про зміни в роботі обладнання», – відзначає Андрій Глубіцький.

Також на підприємстві спробували сушити зерно із використанням енергетичної верби. Її перевагою є гарна сипучість і сухість. Утім, вона надто тонка й м’яка, через що дуже швидко згорає. Так, у ході порівняння щеп із різних порід дерев визначили, що на зняття одного тонно-відсотка з кукурудзи енергетичної верби потрібно 3 кг, а сосни – 2,5.

«Ми також використовували пелети з лушпиння соняшника. Вони забезпечують стабільне горіння. Для експерименту спробували пелети із сосни, та вони спричиняють буксування, через що потрібно часто чистити теплогенератор. Таким чином щепи із сосни є найбільш оптимальним варіантом за ціною та якістю серед альтернативного палива», – додає Андрій Глубіцький.

AgroTimes

0 коментарів